Keçiören evden eve nakliyat

Asansörlü taşımacılık nedir?

Hangi durumlarda asansörlü taşımacılık kullanılır?

Asansörlü taşımacılık; özel bir vinçli asansör aracılığı ile eşyaların pencere ya da balkonlardan taşınması işlemidir. Ülkemizde özellikle de son yıllarda bir çok nakliyat firması, konseptlerine asansörlü taşımacılık hizmetini de eklemiş, gerek uygun fiyat politikası gerekse taşıma işleminin çabucak yapılabilmesi sayesinde bir çok insan asansörle taşımacılığı tercih etmiş ve etmektedir. Asansörlü taşımacılık nasıl yapılır ve nerelerde kullanılır sorusunun cevabını verecek olursak; özellikle de dar merdivenli ve yüksek katlı binalarda kullanılmaktadır. Vinç makinesine bağlı özel bir asansör aracılığıyla taşıma işlemi gerçekleşir. Konsept ilk hizmete sunulduğu zamanlarda fiyatlarının yüksek oluşu ve bu yüzden lüks görülmesi sebebiyle az sayıda insan tarafından rağbet görmüş olsa da günümüzde lüks olmaktan çıkmış, bir çok insanın ve nakliyat firmasının tercih sebebi olmuştur.

Son olarak Asansörlü taşımacılıkta da diğer hizmetlerde olduğu gibi avantajlar ve dezavantajlar söz konusudur. Bu sistemin avantaj ve dezavantajlarına bakacak olursak:

Avantajları: Çok yüksek katlı bir binada oturanlar ya da apartman boşluklarının dar olduğu apartmanlarda yaşayanlar için oldukça avantajlıdır. Klasik nakliyata göre taşıma işlemi çok daha kısa sürede gerçekleşmekte, ciddi derecede zaman tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca taşıma işlemi direkt olarak araçtan evinize ve evinizden taşımayı yapacak araca yapılmakta ve bu sayede fazla sayıda iş gücü ihtiyacına gerek kalmamaktadır.

Dezavantajları: Diğer taşıma metotlarında olduğu gibi asansörlü taşımacılığında dezavantajları vardır. Sistemin en önemli dezavantajı, taşıma sırasında halatın kopması ve eşyaların büyük oranda hasar görmesidir. Bu yüzden asansörlü taşımacılıkta dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, taşımadan önce halat, asansör, vinç ve diğer parçaların kontrollerinin özenli ve düzenli bir şekilde yapılmasıdır.

Rüzgar Nakliyat şirketi olarak hertürlü asansörlü nakliyat işlemlerine hizmet vermekteyiz.Teklif Al